Оксана Станіславівна Мусієнко

Академік НАМ України

Illustration

Оксана СтаніславівнаМусієнко

    нар. 1938

Kінознавець

    Академік НАМ України (2001)

Мусієнко Оксана Станіславівна — український кінознавець, кандидат мистецтвознавства (1973), доцент (1978), професор (2005), заслужений діяч мистецтв України (1998), член-кореспондент Національної Академії мистецтв України (2001), член Національної Спілки кінематографістів України з (1975) та Української кіноакадемії (2019).

Після закінчення філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка (1960), О. Мусієнко успішно продовжувала свій науковий шлях. Вона захистила аспірантуру в Інституті мистецтвознавства, фольклору та етнографії імені М. Т. Рильського НАН України в 1970 році. Три роки пізніше, у 1973 році, вона успішно захистила кандидатську дисертацію на тему «Образ захисника Вітчизни на екрані».

Після цього, вона почала працювати в технічному училищі викладачем естетики, а також науковим співробітником відділу кінознавства Інституту мистецтвознавства, фольклору та етнографії. У 1973 році її запросив на роботу директор Київського університету театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого – І.С. Корнієнко, де О. Мусієнко працює і донині.

З 1991 по 2013 рік О. Мусієнко очолювала кафедру кінознавства Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого, де читала курси з історії кіно, майстерності кінокритики та методик пошуково-дослідницької діяльності. Вона також є членом наукової ради КНУТКіТ, художньої ради Інституту екранних мистецтв КНУТКіТ, редколегії Наукового вісника КНУТКіТ, керівником дисертаційних і дипломних робіт та опонентом на захисті кандидатських дисертацій.