Анатолій Анатолійович Солов’яненко

Член-кореспондент НАМ України

Illustration

Анатолій Анатолійович Солов’яненко

  нар. 1980

Режисер-постановник, педагог, театральний діяч

  Член-кореспондент НАМ України (2021)

  Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка

  Народний артист України

  Кандидат мистецтвознавства

  Професор

Анатолій Анатолійович Солов’яненко отримав освіту на юридичному факультеті КНУ імені Тараса Шевченка та у Київському національному університеті культури і мистецтв за спеціальністю «Театральна режисура».

З 2000 року А.А. Солов’яненко розпочав роботу у Національній опері України на посаді асистента режисера. У 2005 році після завершення аспірантури КНУТКіТ імені І.К. Карпенка-Карого, захистив кандидатську дисертацію на тему «Оперно-режисерська діяльність Ірини Молостової». На сцені театру опери та балету ім. Т.Г. Шевченка, де митець є головним режисером, він здійснив низку яскравих постановок, зокрема «Мойсей» М. Скорика, «Ярослав Мудрий» Г. Майбороди, «Норма» В. Белліні, «Дон Карлос» Дж. Верді, «Казка про Царя Салтана» М. Римського-Корсакова, «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського, «Моцарт і Сальєрі» М. Римського-Корсакова, «Севільський цирульник» Дж. Россіні. А. Солов’яненко є автором і ведучим телевізійного проекту «Антракт з Анатолієм Солов’яненко» Національної телекомпанії України, у рамках якого здійснено близько 100 телеперадач, виступив головним режисером понад 500 загальнодержавних та міжнародних мистецьких заходів і концертних програм.

Нагороджений: орденом «За заслуги» ІІІ, ІІ і І ступенів, орденами князя Ярослава Мудрого V і IV ступенів. Він також має за розпорядженням Президента Грузії найвищу державну нагороду цієї країни «Орден честі». У 2015 році за вагомий внесок у пропаганду італійської культури А. Солов’яненко першим з українських оперних режисерів був нагороджений Орденом «Зірка Італії».